تبلیغات
عیدتان مبارک شبکه ورزش سیما AZTV - افتتاح وبلاگ شبکه آذربایجان
تاسیس شبکه ای ملی به زبان آذری ، آرزوی رسانه ای آذربایجانیان

افتتاح وبلاگ شبکه آذربایجان

پنجشنبه 22 دی 1390 09:38 ب.ظ

نویسنده : محمد مهدیار آذرنیا

بانام و یاد الله بخشنده مهربان آغاز فعالیت این وبلاگ را اعلام نموده از همه عزیزانی که این وبلاگ را مشاهده خواهند کرد انتظار دارم نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند .

 

لازم میدانم توضیح دهم که این وبلاگ یک محفل جهت اعلام یک خواست ملی از سازمان صدا و سیما و برادر متدین و انقلابی جناب آقای ضرغامی عزیز بوده و امیدوار است بتواند ایده ای را که مردم آذری زبان ایران را خوشحال خواهد کرد در معرض دید مسئولین سازمان قرار دهد .

مردم آذری ربان این سرزمین زبان آذری را وسیله تفرقه و جدایی از ملت فارس،کرد یا لر زبان و ... ایران اسلامی نمی داند و طبق آیه

 وَمِنْ آیاتِهِ خَلْقُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَاخْتِلَافُ أَلْسِنَتِكُمْ وَأَلْوَانِكُمْ إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیاتٍ لِلْعَالِمِینَ(الروم/22)
و از آیات او آفرینش آسمانها و زمین، و تفاوت زبانها و رنگهای شماست؛ در این نشانه‌هایی است برای عالمان!

زبان آذری را نشانه ای از نشانه های الهی دانسته و علاوه بر خواست تاسیس شبکه آذری زبان خواستار تاسیس شبکه هایی ملی به زبان کردی و عربی هم می باشد .

چرا که هر ملتی با زبان مادری خود امکان ارتباط بیشتری دارد و بنا به قول الهی در کتاب محکم انقلاب اسلامی ایران وظیفه دارد به لسان اقوام مختلف پیام گهربار امام خمینی (ره) و مکتب غنی شیعه را به آن اقوام برساند .

 

زبان ترکی بعنوان یکی از زبان های پر جمعیت در جهان و تکلم خیل عظیمی از مسلمانان جهان به این زبان پتانسیل قوی است برای صدور انقلاب اسلامی و مکتب اهل بیت

امیدوارم چشمان ریز بین این خواست پر فایده را یک خواست قومی ندیده و جوانب کار را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند .

 

از مخاطبین آذری زبان خواستارم به زبان شیرین وحدت ایرانیان یعنی زبان فارسی بحث نمایند.

** البته ممکنه بگید خب اگه قرار اینجا فارسی بحرفیم چرا شبکه آذری زبان میخایید ...؟؟؟؟

جواب : اون شبکه رو برای مردم آذری زبان میخایم ولی این وبلاگ مکانی هست برای تبادل نظر همه اقوام ایرانی که جمعیتشون در کل ایران پراکندس که اونها هم به این درخواست بپیوندند ....

 

 

به امید ظهور ستاره پنهانمان ... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -