تبلیغات
عیدتان مبارک شبکه ورزش سیما AZTV - آذربایجان سر ایران است ...
تاسیس شبکه ای ملی به زبان آذری ، آرزوی رسانه ای آذربایجانیان

آذربایجان سر ایران است ...

جمعه 23 دی 1390 07:45 ب.ظ

نویسنده : محمد مهدیار آذرنیا

پیرو اتفاقاتی که توسط عده ای که بعدها بانام جریان انحرافی تابلو سیاسی علم کردند و در روزنامه ایران به ملت شریف آذربایجان توهین هایی از سر فتنه گری و ضعف ایراد شد موجی از اعلامیه ها و اطلاعیه ها در فضای سیاسی و مذهبی اسلام و ایران منتشر شد .

هرچند مهمترین این بیانات فتوا به حرمت جوک های توهین آمیز علیه اقوام مسلمان بود لیکن اظهار نظر دکتر حداد عادل مبنی بر این که

آذربایجان سر ایران است

جمله ای خاطره انگیز و پر معنا نمودار شد .

 

سر بعنوان رییس بدن حامل عقل و منطق و مغز و قوه فرماندهی بدن بوده و از این جهت میتوان تولد علما ، سیاستمداران ، دانشمندان و افراد موثر در تاریخ ایران و جهان از خطه آذربایجان را وجه این تشبیه برآورد نمود .

از روی دیگر سر انسان اولین عضو بدن در مواجهه با بیگانگان مضر برای کل بدن بوده و آذربایجان نیز در همه برهه های تاریخی از امپراطوری ماد آتروپادگان تا حمله اعراب و رومی ها و عثمانی ها و روس و .. تا جنگ تحمیلی به واقع و بی قلو اولین خطه و اولین مرکز اداره دفاعی ایران بزرگ در برابر هر بیگانه تجاوز گری بوده است .

از منظری دیگر سر انسان نقطه ای از بدن می باشد که لطمه به آن مرگ آور برای کل بدن است لیکن این آذربایجان عزیز است که در طول تاریخ مورد دفاع دیگر اقوام بوده و از دفاع مردم بوشهر و خوزستان و فارس در برابر حمله روس تا فتوای جهاد بر علیه عثمانی که به خاک تبریز یورش برده بود توسط علمای نجف و غیره و غیره ، ایران بزرگ نشان داده است که اذربایجان را همچون سر خود محافظت خواهد نمود .

از سوی دیگر سر انسان اولین نقطه طمع متجاوزان و دشمنان برای ضربه زدن به کل بدن است . مشاهده میشود که فتنه گری دشمنان اسلام و ایران همواره بر علیه آذربایجان بوده و از نماد سازی رضا پهلوی در مدرسه دارالفنون و تلاش گسترده حکومت رضا خانی برای تحقیر ملت آذری با وسایل مختلف از جمله اسم گذاری امت مسلمان ترک بعنوان توهین آمیز که هم اینک نیز توسط دشمنان آذربایجان ، ایران و اسلام تکرار میشود و چه فتنه انگیزی کمونیست شوروی و روس تزاری در جداسازی قطعه ای از اعضای این بدن بزرگ با قرار داد های ننگین ترکمانچای و گلستان ، نشاهده میشود که طمع دشمنان همواره در تعقیب آذربایجان بوده و هست لیکن این راس و سر ایران است که با بصیرت و هوش اهورایی خود همواره دشمن را ناکام نهاد.

 

از منظر ایمانی خطه اذربایجان محل ظهور پیامبر ایران باستان یعنی زرتشت می باشد که مبتوان در عرصه یکتاپرستی او و مکتب او و محل اعلام ظهور او را که آذربایجان عزیز میباشد ، سر یکتاپرستی در ایران که نه در دنیا نامید .

 

از دیدگاهی دیگر پس از حمله اعراب به ایران تنها نقطه ایران که با رشادت و فرهنگ غنی توانست امیر منصوب توسط خلیفه را به حدی تحت تاثیر فرهنگی قرار دهد که دیوان شعر پهلوی ( زبان رایج آذری آنروز ) از او به یادگار مانده و این امیر را یکی از نژادپرستان ایرانی مبدل کند !!!

این آذربایجان بود که در دو برهه حساس پس از تخریب گسترده ایران فرهنگ ایرانی را نجات داد و خوانین مغول و امرای عرب را به فرهنگ ایرانی - آذری ( که یکی هستند ) لباس صفا و صداقت پوشانید .

 

 

بله ایران سری دارد که زیر سلطه نمیرود حتی اگه لازم باشد که بر سر دار رود ...

 

ایران همه اش در آذربایجان متبلور است و ایران را میتوان هم به حمل اول آذربایجان خطاب نمود و هم به حمل شائع ایضا .

 

 

در انتها از این هوشمندی دکتر حداد عادل در این جا تشکر و قدردانی می کنم و برای ایشان از خداوند توفیق خدمت به تک تک مردم ایران زمین را خواستارم .

 

...آذربایجان سر ایران است.

 

محمد مهدیار آذرنیا
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -